Zobrazit všechny příspěvky

ČRSA (Česká rope skippingová asociace), vysílá delegaci do rakouského Grazu, kde proběhne – ve dnech od 18.7 do 23.7.19 ME. Soutěž se uskuteční pod záštitou ERSO (Evropská rope skippingová organizace) ve spolupráci s ÖFT (Austrian Gymnastics).

Česká reprezentace je složená ze závodníků z oddílů: TJ Sokol Přerov – Mammut skippers, CVČ Fokus Nový Jičín – Between, CVČ Alcedo Vsetín.

Jana Černá (ambasadorka ČRSA) dodává: „Nominováno bylo celkem dvanáct závodníků z toho dva muži. Soutěží se ve dvou věkových kategoriích 12 – 14 let (European Youth Tournament) a v kategorii 15 plus (European Championships).

Závodní program obsahuje v kategorii jednotlivců, celkem čtyři disciplíny a u týmů šest, které jsou rozděleny na rychlostní (měřen počet přeskoků za vymezený čas) a freestylové (volné sestavy). Většina závodníků jede na ME poprvé, až na Kristýnu Buchtovou z oddílu Mammut skippers TJ Sokola Přerov, která se již před dvěma roky účastnila ME v Portugalsku jako juniorka a domů se vrátila se skvělým výsledkem, kdy se umístila v první třetině závodního pole“. 

Poznámky pro editory:

ČRSA– Česká rope skippingová asociace –www.crsa.cz

Asociace  je od roku 2013 reprezentantem českých a moravských rope skippingových klubů, TJ i jendotlivců, je členem ERSO a FISAC- IRSF (Světová rope skippingová organizace – pořádající MS)

ERSO (European Rope Skipping Organization) -http://www.erso.info

FISAC– (IRSF International Rope Skipping Federation) -http://www.fisac-irsf.org

„Kdo neskáče (přes švihadlo) není Čech . . .hop, hop, hop“ znělo před nástupem našich sportovců na závodní plochu.

Ve dnech 18. – 23. července 2019, se konalo v rakouském Grazu ME v rope skippingu pod záštitou ERSO (European Rope Skipping Organization), kterého se účastnilo celkem 12 závodníků za doprovodu trenérů a zástupců ČRSA (České rope skippingové asociace). 

ČR reprezentovalo deset závodnic a dva závodníci. V kategorii Youth Tournament – European Championschip Master overall, dívky vybojovaly následující umístění: Skřečková, M. – 20. místo,  Voldánová, V. – 22. místo,  Polášková, Z. – 25. místo a Rybaříková, P. – 27. místo.  Do hodnocení overall (celkového umístění) jsou zahrnuty celkem tři disciplíny, dvě rychlostní a jedna freestylová:  30s přeskoky střídnonož, 3 min. přeskok střídnonož a volní sestava. V individuálních rychlostních disciplínách závodila dále Čapáková, K.  (30 s speed) a Svozilová, N. (3 min. speed).

V kategorii Youth muži se na 7. místě umístil Kozmík.

Junioři prokázali na svém prvním výjezdu na ME, že jsou konkurence schopni a udrželi krok s evropským rope skippingovým polem. 

V kategorii žen European Championschip Master overall (15 plus) se na 22. místě umístila závodnice Buchtová, K., která jako jediná ze závodníků byla na ME již po druhé. Na 25. místě Rychlíková, S., na 26. místě Urbanová, P. a na 27. místě Surá, V. V kategorii mužů se Bukovjan, J. Umístil na 18 místě. 

Závodníci obstáli ve velmi silné evropské konkurenci a načerpali řadu cenných závodních zkušeností. Jana Černá (head of delegation)za ČRSA zmiňuje: „Pro všechny naše závodníky, s výjimkou K. Buchtové, bylo toto první ME.  Mnozí z nich vybojovali svoje osobní rekordy v rychlostních disciplínách, čekali na ně i různé nástrahy v podobě defektu na rychlostním švihadle a opakovaného startu, zažili jsem i příjemné překvapení v podobě skvělého výkonu juniora Kozmíka (CVČ Fokus Nový Jičín), který se umístil na skvělém 7. místě. Závodníci načerpali obrovské množství inspirace a motivace jak při samotném závodu, tak při závěrečném rope skippingovém campu, kde se o své dovednosti podělilo celkem patnáct elitních evropských skokanů“. 

Reprezentanti ČR vzešli z oddílů: TJ Sokol Přerov – Mammut skipper (trenéři: Holcová, P., Holcová, K., Douda, P.), CVČ Vsetín – Alcedo (trenérka: Zonygová, S.), CVČ Fokus Nový Jičín – Between (trenéři: Dokládalová, D. a Polášek, P.).

Jana Černá za ČRSA doplňuje: „Děkujeme trenérům, kteří odvedli skvělí kus práce a jsme moc rádi, za jejich angažovaný přístup k přípravě na ME. Trenéři, fanoušci i samotní závodníci vzájemně kooperovali a vytvořili pozitivní soutěžní atmosféru“.

Večer posledního soutěžního dne ME se nesl v duchu rozloučení a poděkování někdejšímu prezidentu ERSO, kterým byl celých dvanáct let pan Richard Stannard, jež se rozhodl předat žezlo mladší generaci. Novou presidentkou ERSO je Silke Furnschuss. Se svojí rolí členky výkonného výboru se také rozloučila paní Kajsa Murmak, která je přes 26 let činná v oblasti rope skippingového sportu. Stála nejen u zrodu ERSO, ale i FISAC první světové rope skippingové federace.

Jana Černá dodává:„Pan Richard Stannard i paní Mujmark se velmi výrazně zapsali do historie rope skippingu a je mi velkou ctí, že jsem s nimi mohla v minulosti pracovat. Velmi významné bylo také pro zástupce ČRSA osobní setkání na schůzce s prezidentem FISAC Takashi Ogawa“. 

Zdroj fotografii:

Přiložené fotografie jsou staženy z oficiálního zdroje ME 2019

https://www.picdrop.de/oberlaendermedia/7vXxnA1SZj

https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000018038/between-predvedli-sve-skokanske-kvality-na-me